Wycieczka do Grajewa

29 listopada 2022r. 70 uczniów naszej szkoły z  klas: IV – VIII wzięło udział w wycieczce do Grajewa.

Pierwszym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Mleka w Centrum Tradycji Mleczarstwa. Obiekt podzielony jest na strefy, a w każdej z nich zwiedzający dowiadują się wielu ciekawych rzeczy o mleku, jego przetwórstwie oraz roli w historii i współczesnym świecie. Muzeum wyposażone jest w multimedialne aplikacje, co bardzo się  wszystkim podobało. W tracie zwiedzania uczniowie poszerzyli wiedzę na temat typowych dla Polski zwierząt mleczarskich. Mieli też okazję „wydojenia” krowy, co dało wszystkim wiele radości.  

Dodatkową atrakcją były ciekawe warsztaty plastyczne –  „Tęczowy wir mleczny”. Uczniowie malowali po mleku kolorowymi barwnikami, używając zakraplacza i patyczków. Podczas zabawy powstawały przepiękne, bajeczne obrazy, które co chwilę się zmieniały. Wszyscy pracowali z zapałem i bawili się świetnie.

Na zakończenie zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie z  Krówką Matyldą – maskotką Muzeum Mleka.

Następnie udaliśmy się do Grajewskiego Centrum Kultury, gdzie obejrzeliśmy muzyczne przedstawienie przygotowane na podstawie utworu Antoine de Saint – Exuper’ego „Mały Książę”.  Jest to uniwersalne dzieło, w którym każdy – dorosły i dziecko – odnajdzie coś dla siebie. Opowiada o chłopcu, który odwiedza kolejne planety w poszukiwaniu przyjaciela i odkrywa  siebie samego. Wskazuje na ważne w życiu wartości: przyjaźń, miłość, odpowiedzialność…

Spektakl „Mały Książę” to lekcja troski o drugiego człowieka i przypomnienie tego, że zawsze warto pójść za głosem serca, podążyć za marzeniami i zachować w sobie dziecięcą radość. Urzekająca muzyka, piosenki i animacje, doskonale dopełniały prozę Exupery’ego. Musical znakomicie spełnił swoją rolę, którą było przekazanie widzom ważnego przesłania: Dobrze widzi się tylko sercem. To, co najcenniejsze, jest niewidoczne dla oczu”.

Urszula Waszkiewicz