Dzień Postaci z Bajek i Filmów

                                                    

Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają nas, wzruszają, bawią ale także przekazują ważne prawdy życiowe. 5 listopada na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment na to, by przypomnieć sobie część z nich. Wybrana data nie jest jednak przypadkowa, gdyż jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek – Walta Disney´a.

To nietypowe święto obchodziliśmy w naszej szkole 7 listopada – w tym dniu dzieci przybyły do szkoły przebrane w piękne bajkowe stroje. Obchody Międzynarodowego Dnia Postaci  z Bajek w klasach 0 -3 obfitowały w zabawy i konkursy, których celem było utrwalenie oraz wzbogacenie dziecięcej wiedzy na temat znanych i lubianych bajek. Podsumowaniem była prezentacja wszystkich postaci i rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejsze i najbardziej pomysłowe przebranie w trzech kategoriach wiekowych. Jury w składzie: przewodniczący Rady Rodziców – pan Adam Tyszkiewicz, wiceprzewodniczący Samorządu Uczniowskiego – Michał Jarząbski, pani Izabela Lachowska oraz opiekun Samorządu Uczniowskiego – pani Dorota Zalewska miało bardzo trudne zadanie. Można się o tym przekonać w naszej galerii zdjęć.  Zwycięzcom gratulujemy!

Radzie Rodzicom składamy podziękowania za inspiracje, aktywne włączenie się w akcję, zakup nagród oraz zorganizowanie Fotobudki, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Wspólne świętowanie dostarczyło uczniom bardzo wiele radości.

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć.

                                                       Mały Samorząd Uczniowski

                                                              Samorząd Uczniowski klas IV -VIII