WYCIECZKA DO NADLEŚNICTWA KNYSZYN W PRZEWALANCE

Dnia 21 czerwca 2021 r. (poniedziałek) odbyła się wycieczka klasy czwartej do Nadleśnictwa Knyszyn w Przewalance. Chociaż pogoda nas nie rozpieszczała i lał się z nieba żar, nie przeszkodziło to  w dobrej zabawie, którą przygotowali nam pracownicy Nadleśnictwa. Najpierw udaliśmy się w trasę, gdzie jedynym narzędziem poruszania się w lesie był tylko kompas oraz mech pokrywający korę drzewa. Podzieliliśmy się na 5 grup, które rywalizowały ze sobą w wędrówce na orientację.                      

 W końcowej fazie wszyscy uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni z przeżytej przygody, wrócili do miejsca docelowego.

Następne udaliśmy się do siedziby Nadleśnictwa Knyszyn w Przewalance, gdzie mogliśmy zobaczyć leśną szkółkę. Pod piękną wiatą Pani Monika opowiedziała nam o leśnej florze i faunie tamtejszych lasów. Uczniowie mogli zadawać pytania, które swoją drogą były bardzo ciekawe. Dostaliśmy również zaproszenie od Nadleśnictwa Knyszyn na wiosenne sadzenie lasu. Potem leśniczy zaprezentował nam system nawadniania roślin hodowanych w szkółce. Przy okazji sami też mogliśmy się schłodzić „mgiełką wody” ze zraszaczy do roślin. Oczywiście niektórzy uczniowie spędziliby tam cały dzień, ale niestety przygoda kiedyś musiała się skończyć.

W drodze powrotnej, oczywiście przy takiej pogodzie lody były obowiązkowe. Chwila ochłody i wróciliśmy do szkoły. Dziękujemy za opiekę podczas wycieczki Paniom Irenie Kamińskiej oraz Renacie Malinowskiej

Mimo upalnego dnia wycieczka była cennym doświadczeniem i wielką przygodą!!!

                                                                                                                         

Wychowawca

                                                                                               Marcin Rzemieniecki