Pismo Dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

Stawiamy na rozwój

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie

W Waszym życiu zbliża się czas podejmowania ważnych decyzji, które będą miały wpływ na przyszłość Waszą i Waszych Dzieci. Jako dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach chciałbym Wam w tym pomóc. Pozwólcie więc, że poinformuję Was o zmianach, jakie zachodzą w naszej szkole, oraz o nowych możliwościach, jakie się z tym wiążą dla uczniów.

Rekrutacja do naszej szkoły rusza 15 czerwca. W tym roku uruchamiamy ją w Internecie, dokumenty będzie można złożyć online przez 24h/7, bez konieczności ruszania się z domu. Więcej o rekrutacji przeczytacie pod adresem – http://zsmonki.pl/rekrutacja-zsoiz

Szczegółowe informacje zamieszczamy na bieżąco na naszym profilu na Facebooku – https://www.facebook.com/ZSOiZwMonkach/

Nasza szkoła oferuje zdobycie wykształcenia na poziomie ogólnokształcącym w liceum oraz zdobycie zawodu w technikum i szkole branżowej. W najbliższym roku szkolnym chcemy poprawiać jakość kształcenia, zaprezentować ciekawą propozycję zajęć pozalekcyjnych i lepiej przygotowywać młodzież do wejścia na rynek pracy.

W 4-letnim liceum wprowadziliśmy zasadę, że każda klasa objęta jest patronatem naszych partnerów. I tak klasa politechniczna współpracuje z Politechniką Białostocką i Uniwersytetem w Białymstoku – na tych uczelniach odbywa się zresztą część zajęć. Jako pierwsi w województwie wprowadziliśmy nowe przedmioty – Projektowanie 3D, Inteligentny dom i Kreatywność.

Aby umożliwić praktyczną naukę uczniom klas biologicznych, nawiązaliśmy współpracę z nowoczesnym Regionalnym Centrum Leczenia Bólu. Zajęcia laboratoryjne odbywają się też na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Od nowego roku ruszy też klasa humanistyczno-medialna, nad którą patronat objął Wydział Filologiczny Uniwersytetu w Białymstoku.

Cieszymy się również ze współpracy z przedsiębiorstwami, które będą szkolić naszych uczniów na najnowocześniejszych urządzeniach, umożliwiając praktykę zawodową. W szkołach zawodowych otwieramy jedyny kierunek w regionie – technik transportu kolejowego. Patronuje nam PKP Polskie Linie Kolejowe, PKP Cargo oraz Polregio. Uczniowie tego kierunku od drugiej klasy mogą otrzymać stypendia za naukę w wysokości nawet do 450 zł miesięcznie, a po ukończeniu szkoły gwarancję dobrze płatnej pracy.

Zapraszamy Was również do nauki w zawodach technik żywienia i usług gastronomicznych, technik rolnik, technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki, technik hotelarstwa, technik handlowiec, mechanik operator pojazdów i maszyn rolniczych, kucharz, rolnik oraz w klasie wielozawodowej. Nasza młodzież prowadzi Szkolną Firmę Cateringową, konstruuje turbinę wiatrową, bierze udział w targach, stażach i praktykach zarówno w Polsce, jak i za granicą

Dzięki środkom europejskim, od nowego roku szkolnego powstanie Zawodowe Centrum Innowacji – warsztaty do praktycznej nauki zawodu na miarę XXI wieku. Chcemy, aby nasi uczniowie oprócz tradycyjnej nauki mieli również możliwość zdobycia kwalifikacji zawodowych, ukończenia kursów dających konkretne uprawnienia i przydatnych w przyszłości przy szukaniu pracy.

To tylko niektóre z planowanych działań. Wszystko po to, abyście Wy i Wasze dzieci miały satysfakcję z wyboru naszej szkoły.

Jako dyrektor, zwracam się również do Państwa z prośbą o wskazówki, podpowiedzi i oczekiwania. Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje. Zapraszam do współpracy i serdecznie pozdrawiam.

Krzysztof Falkowski

Dyrektor  Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach

sekretariat@zsmonki.pl,  tel: 85 716 27 38