Wycieczka do Białegostoku

19 października 2016 roku uczniowie klas I –III wspólnie z opiekunami  pojechali na wycieczkę do Białegostoku.

Pierwszym punktem programu był seans filmowy w Kinie Helios. Uczniowie obejrzeli film 3D „Bociany”. Podczas oglądania filmu mogli dowiedzieć się, że dawniej dzieci przynosiły bociany. Obecnie zajmują się dostarczaniem innych przesyłek. Jednak splot różnych okoliczności sprawił, że została ponownie uruchomiona Maszyna Produkująca Dzieci i zaistniała konieczność dostarczenia kłopotliwej przesyłki. Szalona podróż Juniora
i Tulip sprawiła, że bociany odzyskały właściwą rolę w świecie.

Następnym punktem programu były zajęcia w Muzeum Historycznym i Muzeum Rzeźby, gdzie zostały zorganizowane zajęcia interaktywne.  W Muzeum Historycznym zajęcia pod tytułem  „ Jak to z pieniądzem było…”. Uczniowie poznali historię pieniądza jako środka płatniczego, zaprojektowali monety i widzieli jak wybija się pamiątkowe żetony. W Muzeum Rzeźby zajęcia  „Od gliny do ceramiki”. Dzieci poznały historie ceramik z kolekcji Alfonsa Karnego oraz dowiedziały się, w jaki sposób powstają. W trakcie spotkania uczestnicy wykonali gliniane naczynia.

Ostatnim punktem programu była zabawa w Fikolandzie. Zmęczeni po zabawie, ale z dobrym samopoczuciem i zadowoleniem wszyscy wrócili do Trzciannego.

Ewa Piekutowska