Ułatwienia dostępu

Osiągnięcia sportowe – luty

Szkoła Podstawowa

Luty obfitował w wydarzenia sportowe. Pierwszymi zawodami była Gimnazjada Grupy Południowej w strzelectwie sportowym. Podczas tej imprezy doskonale zaprezentowali się nasi reprezentanci. Mianowicie chłopcy w składzie: Kosma Dombrowski, Piotr Wiszowaty oraz Rafał Bujnarowski zajęli II miejsce drużynowo i uzyskali bardzo dobry wynik punktowy który pozwolił im awansować  do  finału wojewódzkiego z udziałem 12 najlepszych zespołów z województwa podlaskiego. Warto podkreślić również ich występy indywidualne, ponieważ Kosma wywalczył III m a Piotrek IV m. Z powodzeniem w tej imprezie wystartowały również nasze dziewczęta w składzie: Magda Jaworowska, Kalina Bujnarowska oraz Klaudia Wiszowata, które wywalczyły drużynowo III miejsce. Niestety ta lokata nie dała naszym dziewczętom awansu do finału wojewódzkiego do którego zabrakło dosłownie jednego miejsca. Wyjeżdżaliśmy również na finał Grupy Południowej w unihokeju chłopców. Podczas tych zawodów po zaciętej walce z innymi zespołami nasi chłopcy zajęli III miejsce, które było wyrównaniem naszego najlepszego występu z roku ubiegłego w tej konkurencji. Grupa naszych lekkoatletów w okresie ferii zimowych uczestniczyła w obozie kadry wojewódzkiej w Borowicach. Pierwszym sprawdzianem ich formy były zawody halowe  w ramach Mistrzostw Województwa Młodzików. Najlepiej wypadła zajmując 4 miejsce Kalina Bujnarowska startująca w pchnięciu kulą uzyskując wynik 8.82 m, który był lepszym od jej dotychczasowej „życiówki” o ponad metr. Bardzo dobrze wystartował też Arkadiusz Wnorowski w biegu na 60 m uzyskując bardzo obiecujący wynik 8.24 s.