Otrzęsiny klas I w Gimnazjum

Dnia 29 października 2015 roku w naszej szkole odbyła się dyskoteka dla wszystkich uczniów.  Impreza, od dłuższego czasu niezwykle oczekiwana przez młodzież spragnioną zabawy i tańca odbyła się w godzinach popołudniowych od 16.00 do 19.00. Organizatorami dyskoteki byli uczniowie klas trzecich  gimnazjum, a  dużą pomocą służyli nauczyciele i pracownicy szkoły. Były to  tzw. ,, OTRZĘSINY” ,ponieważ  jest taki zwyczaj w naszej szkole,  że uczniowie najstarszych klas  organizują taką potańcówkę dla klas pierwszych, aby ich uroczyście przywitać w gronie szkolnym. Podczas imprezy były przeprowadzone gry i zabawy, których uczestnikami byli szczególnie uczniowie pierwszych klas ale i nie tylko.

Najciekawsze punkty imprezy to:

– trzymanie cytryny w ustach i śpiewanie piosenki,

– jedzenie kisielu,

-krzesła na wyzwania, polegające na  zadawaniu podchwytliwych  pytań.. Nie na wszystkie pytania uczniowie potrafili odpowiedzieć i wówczas  musieli pić mleko z miseczek jak kotki,

-malowanie   swoich wychowawców na kartkach.

Najbardziej zabawną i udaną konkurencją okazała się gra w krzesła na wyzwania.

Dyskoteka trwała od 16:00 do 19:00, mimo to wszyscy uczniowie bawili się wyśmienicie i wracali do domu z uśmiechem na twarzy.

Bożena Olechno